Návratnosť solárneho kolektora

Väčšina ľudí sa okamžite pýta  „„Dobre, ale oplatí sa solárny kolektor? Kedy sa vráti investícia solárneho kolektora?” A moja otázka je, že keď si kupujete plynový kotol, pýtate sa, kedy sa Vám investícia vráti? Nie však. Sme skeptickí k novým veciam, aj keď využitie slnečnej energie nie je nič nové, tieto solárne systémy sa používajú už dlho (20 – 30 rokov), takže fungujú dobre, sú to osvedčené produkty.  Nehovoriac o tom, že majú takmer jednorazové investičné náklady, a potom musíme len počkať, kým svieti slnko, a zabudnúť na väčšinu svojich šekov.

Doba návratnosti solárneho kolektora Tokyo Solar je až 1,5 – 2 roky, je to spôsobené veľmi nízkou kúpnou cenou,  potom nemá žiadne prevádzkové náklady, nespotrebováva teda elektrinu, plyn atď.  Preto sú tieto typy slnečných kolektorov v našej malej krajine čoraz rozšírenejšie. V niektorých prípadoch už naši zákazníci zaznamenali veľkorysú 1-ročnú návratnosť. Hlavne po výmene elektrického bojlera.

Návratnosť solárneho kolektora závisí od viacerých faktorov. Pri výpočte návratnosti treba brať do úvahy aj nákupnú cenu solárneho kolektora, náklady na inštaláciu solárneho kolektora, účinnosť solárneho kolektora a mieru dosiahnutého zníženia nákladov.

Najrýchlejšiu návratnosť dosiahnete so solárnymi kolektormi Tokyo Solar, pretože do Vašej domácnosti dodávajú teplú úžitkovú vodu cca. 9 mesiacov. Teplú vodu vyrobenú zo slnečnej energie možno použiť na kúpanie, pranie, do práčky, do umývačky riadu a aj na ohrev bazéna.

Túto dobu návratnosti môže prekročiť náš tlakový solárny kolektor, ktorý je možné používať počas 4 ročných období. Pretože solárny kolektor je možné prevádzkovať po celý rok s minimálnymi ďalšímí výdavkami, poskytuje teplú vodu po dobu 12 mesiacov, a keďže funguje  pomocou vákuovej trubice HEAT PIPE, je vysoko efektívny. Nákupná cena je však pod cenou slnečného kolektora na trhu.

V prípade solárnych systémov, kde sa slnečný kolektor používa na podporu kúrenia, treba počítať s dlhšiou návratnosťou. Ale tieto investície sú tiež veľmi užitočné, pretože nie je jedno z koľkých stupňov ohrieva vodu kotol vykurovacieho systému. Solárny kolektor dokáže aj v zimnom režime produkovať 45 – 60 stupňovú vodu.

Ak vezmeme do úvahy aj to, že ceny energií neustále rastú, v mnohých krajinách je ich nedostatok a energetický hlad spoločnosti rastie a rastie, využitie obnoviteľnej energie a teda aj využitie slnečných kolektorov je určite strednodobo a dlhodobo prospešné

Ale stojí za zváženie aj to, že ak investujete do vlastného domu a zveľaďujete ho inštaláciou solárneho kolektora, tak hodnota Vašej nehnuteľnosti sa zvýši. Je oveľa jednoduchšie predať nehnuteľnosť, ktorá obsahuje zariadenie na úsporu energie, zariadenie na bezplatné výrobu energie a ekologické zariadenie.

SPÝTAJTE SA FERA!
Na všetky vaše otázky týkajúce sa solárneho kolektora rád odpovie!
Telefón:
+421 911 505 002

Scroll to Top

Porozprávajme sa o vašom pláne

Naše produkty ponúkame za priaznivé ceny priamo od výrobcu.

Vďaka niekoľkoročným skúsenostiam vám vieme pomôcť s otázkami o našich produktoch.

Zadajte svoje kontaktné údaje, aby sme mohli prediskutovať možnosti.