Čo potrebujete vedieť o zazimovaní solárneho kolektora Zimný režim solárneho kolektora, zazimovanie

Celoročné solárne kolektory

Celoročné solárne kolektory fungujú bezproblémovo aj v zime. Je to spôsobené tým, že samotný solárny kolektor obsahuje solárnu nemrznúcu kvapalinu, ktorá, ako už z jej názvu vyplýva, nezamŕza. Všetky split (delené) solárne systémy, kde zásobník vody NIE JE integrovaný so solárnym kolektorom, patria do tejto kategórie.

Sem patrí aj tlakový solárny kolektor Tokyo Solar, ktorý je v závislosti od spôsobu montáže vynikajúci aj na zimnú prevádzku.

3 – sezónne solárne kolektory

V prípade 3 – sezónnych solárnych kolektoroch zimná prevádzka nie je vyriešená, neodporúča sa.

Tepelná izolácia solárnych kolektorov Tokyo Solar je veľmi dobrá, takže voda v zásobníku je udržiavaná v teple po dobu 48 hodín aj v oblačných a chladných dňoch. Ak však vonkajšia teplota klesne pod -5 ° C, odporúča sa 3 -sezónny solárny kolektor odvodniť, aby sa predišlo mrazu. Vodný zásobník solárneho kolektora a vákuové trubice – vďaka dobrej tepelnej izolácii vydržia aj -15 °C, ale plniaca nádrž (plavákový ventil) a vodovodné potrubia sú vystavené riziku zamrznutia v podkroví aj mimo strechy. (V prípade 3 – sezónneho výrobku)

Vodovodné potrubia, ktoré vedú k solárnemu kolektoru sa nedajú dokonale izolovať. Aby sa v nich nevytvorila ľadová zátka, odporúča sa pri 3 – sezónnych výrobkoch odvodniť celý solárny kolektor a vodovodné potrubia. Po odvodnení sa voda zostávajúca vo vákuových trubiciach (iba pri beztlakovom solárnom kolektore) odparí vďaka slnku za jeden alebo dva dni. Pri inštalácii systému sa uistite, že budete mať možnosť vypustiť vodu aj z vodovodných potrubí vychádzajúcich zo solárneho kolektora! Na spodný prípoj potrubia, kde sa pripájame k potrubnému systému domu, umiestnime odtokový kohútik!

SPÝTAJTE SA FERA!
Na všetky vaše otázky týkajúce sa solárneho kolektora rád odpovie!
Telefón:
+421 911 505 002

Scroll to Top

Porozprávajme sa o vašom pláne

Naše produkty ponúkame za priaznivé ceny priamo od výrobcu.

Vďaka niekoľkoročným skúsenostiam vám vieme pomôcť s otázkami o našich produktoch.

Zadajte svoje kontaktné údaje, aby sme mohli prediskutovať možnosti.